Odszkodowania komunikacyjne

Na dobrej drodze do otrzymania odszkodowania

Opublikowany on Lip 30, 2013 in Odszkodowania komunikacyjne, Odszkodowania powypadku

Wypadek na drodzeWypadki samochodowe oraz wszystkie inne to sytuacje, w których może znaleźć się każdy. Czasem oczywiście nie z własnej winy. Ważna jest wówczas kwestia odszkodowania. To, żeby je otrzymać nie jest wcale tak oczywiste. Przede wszystkim musimy być ubezpieczeni. To warunek konieczny otrzymania odszkodowania, jednakże nie wystarczający. Ten drugi to udowodnienie, że te pieniądze nam się nie należą i że nie wywołaliśmy wypadku, a jedynie ulegliśmy mu zupełnie przypadkowo. Najdogodniejszą sytuacją jest, kiedy mamy świadków, którzy potwierdzą, iż wypadek nie był spowodowany przez nas, gdyż widzieli go na własne oczy. Zdarza się tez tak, że osoba, która wypadek spowodowała nie próbuje się wymigać, od razu przyznaje się do winy i podczas spisywania protokołu jasno i wyraźnie przyznaje się do tego, iż to ona była sprawcą tego zdarzenia. Wówczas jesteśmy na dobrej drodze do otrzymania odszkodowania. Oczywiście zanim je otrzymamy należy jeszcze przejść etap formalności, wypełniania papierów i odwiedzania różnego rodzaju urzędów odpowiedzialnych za te sprawy, ale na końcu tej drogi znajdują się pieniądze, które nam się należą. Czasem są potrzebne na remont samochodu a czasem na rehabilitację, więc sa to sumy wręcz niezbędne.

Czytaj dalej

Warto rozsądnie więc podejść do kwestii ubezpieczenia

Opublikowany on Kwi 28, 2013 in Odszkodowania komunikacyjne, Ubezpieczenia powypadkowe

Wypadek.jpg (3)W zależności od tego na jaką kwotę byliśmy ubezpieczeni oraz jakiemu ulegliśmy wypadkowi i w jakich okolicznościach tak różnie może się kształtować wysokość odszkodowania, które otrzymamy. Nie zawsze mamy prawo do odszkodowania. Bowiem w sytuacji, w której owszem ucierpieliśmy w wypadku, jednakże był to wypadek spowodowany przez nas raczej się nam odszkodowanie nie należy. Zupełnie inaczej jest kiedy to my padliśmy ofiarą wypadku – np. ktoś potrącił nas na przejściu dla pieszych, bądź wjechał z impetem w nasz samochód nie zwracając  uwagi na zasady ruchu drogowego. Wówczas mamy prawo do odszkodowania i powinniśmy dochodzić swoich praw. Zwłaszcza, że często te pieniądze są nam niezbędne – potrzebne albo na rehabilitację albo po to, aby doprowadzić samochód do stanu sprzed wypadku, gdyż podczas tego zdarzenia znacznie ucierpiał i jest mocno uszkodzony. Warto rozsądnie więc podejść do kwestii ubezpieczenia, nie lekceważyć go. Nigdy nie wiemy kiedy przyjdzie nam z niego skorzystać i kiedy będziemy potrzebowali odszkodowania.

Czytaj dalej

Wypadek w pracy uważane są zdarzenia, które zaszły w czasie wykonywania poleceń przełożonego

Opublikowany on Kwi 5, 2013 in Odszkodowania komunikacyjne, Ubezpieczenia

Wypadek w pracy jako kierowcaBardzo często w miejscu pracy zdarzają się nieprzewidziane wydarzenia. W większości przypadków osoby poszkodowane mogą starać się o odszkodowanie związane z tego typu zdarzeniem. Jednak nie każde niefortunne wydarzenie w miejscu pracy może być zakwalifikowane jako wypadek w pracy. Aby tak się stało, musi ono spełniać co najmniej kilka warunków. Jako wypadek w pracy uważane są zdarzenia, które zaszły w czasie wykonywania poleceń przełożonego. Kwalifikowane są również wydarzenia, które zaszły w czasie wykonywania czynności bez polecenie przełożonego, ale wykonywane na rzecz pracodawcy. Do omawianego pojęcia kwalifikują się również zdarzenia, które zaszły w drodze z siedziby pracodawcy na miejsce wykonywania pracy. Część wypadków zachodzi również w czasie drogi do pracy lub z pracy. W takiej sytuacji poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie w sytuacji, gdy udowodni, że wypadek zaszedł w czasie bezpośredniego powrotu z miejsca pracy do domu. Jak widać przepisy dokładnie precyzują pojęcie wypadku.

Czytaj dalej